ITALBEL

Twoje zamówienie NETTO:
0 produktów0,00 zł
Wybierz kategorię
Wybierz kategorię produktów

Technologie i wykonanie

Technologie - Tencel

TENCEL® to włókno celulozowe nowej generacji zbudowane z włókien naturalnych o znakomitych właściwościach do zastosowania tam gdzie mamy do czynienia z podwyższoną temperaturą otoczenia lub z wysoką wilgotnością powietrza. TENCEL® bardzo szybko wchłania nadmiar wilgoci z ciała i natychmiast uwalnia ją do atmosfery. W porównaniu do innych włókien TENCEL® charakteryzuje się najwyższym stopniem wchłaniania wilgoci. Dzięki mikroskopijnych kanałom pomiędzy poszczególnymi włóknami TENCEL® pochłania do 50% więcej wilgoci niż bawełna.

TENCEL®  delikatność porównując na zdjęciach powierzchnię włókien bawełny, wełny i materiału TENCEL® to widać jaka jest kolosalna różnica. Włókna bawełny mają nieregularną chropowatą powierzchnię, wełna ma powierzchnie łuskowatą a TENCEL® jest gładki na całej swej powierzchni. TENCEL® jest dobrodziejstwem dla osób z wrażliwą skórą. Gładka powierzchnia włókna i doskonała absorpcja wilgoci to najlepsze połączenie właściwości materiału dla osób z wrażliwą skórą.

TENCEL ®  higiena w naturalny sposób jeśli chodzi o higienę i rozwój bakterii, TENCEL® oferuje nowe możliwości dla utrzymania naturalnych właściwości skóry. Doskonałe wchłanianie wilgoci ze skóry a wydalanie jej na zewnątrz ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia wzrostu bakterii na powierzchni skóry. Wyniki pokazują że TENCEL® to najbardziej naturalny materiał higieniczny. Nie ma żadnych dodatków chemicznych i zapobiega w sposób naturalny rozwojowi bakterii.

TENCEL® i poliester - perfekcyjna praca zespołowa mieszanka tych dwóch włókien daje przewagę jakościową nad innymi materiałami. Włókno celulozowe TENCEL® oferuje bogactwo zalet jakościowych. Może ono być stosowane powszechnie w połączeniu z poliestrem. Materiał wykonany z dwóch komponentów takich jakTENCEL®  50% oraz poliester 50% jest szczególnie wytrzymały i trwały, ma wysoką stabilność wymiarową, nie traci na swej jakości przy wielokrotnym praniu, zachowują swój pierwotny wygląd.

 

Technologie - BIONIC FINISH

BIONIC FINISH® unikalny i opatentowany system opracowany w celu nadania tkaninie hydrofobowości która skutkuje odpychaniem wody, olejów, pyłów oraz zapobiega powstawaniu różnego rodzaju plam. Materiał BIONIC-FINISH® jest inspirowany skórą rekina która wbrew powszechnemu przekonaniu nie jest gładka, lecz składa się z bardzo małych wzdłużnych rowków które pozwalają wodzie przepływać wzdłuż korpusu w sposób kontrolowany co zmniejsza do minimum tarcie. BIONIC-FINISH® jest to pierwszy na skale światową kompletny system wodoodporności dla przemysłu włókienniczego. Dzięki szeroko zakrojonym badaniom i różnym metodom które mogły być połączone ze sobą system BIONIC-FINISH® gwarantuje maksymalną oddychalność, pozwala też na otrzymanie tkaniny bardzo miękkiej w dotyku, o wysokim komforcie i o doskonałej trwałość a kolory są wciąż jak nowe i błyszczące. Ale to nie wszystko: czynniki wodoodporne dają możliwość bardzo szybkiego suszenia.

 

Technologie - HIGH QUALITY COTTON

HIGH QUALITY COTTON bawełniana tkanina gabardynowa jest tkaniną o bardzo wysokiej jakości, o wadze materiału wynoszącym 180 g/m2, materiał wykonany w 100% z bawełny czesankowej, nić bawełniana jest podwójnie skręcona, tkanina stosowana w odzieży wysokiej klasy i zdolna sprostać wymaganiom najbardziej wymagających Klientów.

 

Technologie - HYDROFOBOWOŚĆ

HYDROFOBOWOŚĆ odzież wykonana z tego materiału posiada właściwości hydrofobowości, która skutkuje odpychaniem wody i co za tym idzie zapobiega powstawaniu różnego rodzaju plam.

 

Technologie - WASH PROOF

WASH PROOF  ta nazwa jest zarezerwowana dla tych ubrań których materiał został poddany specjalnej obróbce wykańczającej indanthrene. Jest to grupa sztucznych barwników organicznych, dzięki którym materiał jest szczególnie odporny na światło, na trudne warunki atmosferyczne oraz na działanie czynników chemicznych takich jak detergenty i wybielacze. Celem takiego zabiegu jest zachowanie żywych i jasnych kolorów nawet po bardzo wielu praniach a w szczególności w przypadku odzieży która jest wykonana z materiałów które mają jasne kolory i odcienie.

 

Technologie - WASH GO

WASH & GO to specjalna obróbka materiału który został szczególnie stworzony w celu ułatwienia w korzystaniu i utrzymaniu odzieży. Umożliwia niezwykle szybkie wysychanie tkaniny, nadaje się do prania w niskich temperaturach a odzież jest gotowa do noszenia bez potrzeby prasowania. To są dodatkowe plusy dla tych którzy dbają o środowisko i pilnują kosztów.

 

Technologie - AIR WEB

AIR WEB innowacyjna, oddychająca i bardzo elastyczna siatka polistyrenowa umieszczona między innymi pod pachami, na bokach tułowia lub z tyłu na plecach oraz w niektórych modelach spodni od środka na udach. Gwarantuje swobodę ruchu oraz zapewnia zwiększoną wymianę powietrza w newralgicznych miejscach.

 

 Technologie - EASY CARE

EASY CARE skład oraz technologia wykonania materiału z którego jest uszyty dany produkt, daje nam efekt maksymalnego ułatwienia w prasowaniu.

 

Technologie - FLEX FIT SYSTEM

FLEX FIT SYSTEM dzięki temu ekskluzywnemu systemowi projektowania, odzież jest bardziej komfortowa i ergonomiczna. Rozcięcia rozmieszczone po bokach lub z tyłu na wysokości bioder gwarantują płynność ruchu i nie krępują ciała. Taliowanie podkreśla sylwetkę osoby.

 

Technologie - HIGH TEX

HIGH TEX to nienaganne ubranie wykonane z najlepszej gatunkowo elastycznej tkaniny. Ekskluzywna tkanina z której są wykonane pozwala na pranie marynarek, spodni i spódnic w pralce. Maksimum funkcjonalności i użytkowania.

 

Technologie - UNCHANGE TECH

UNCHANGE TECH odzież wykonana z tej tkaniny jest bardzo wytrzymała i nie kurczy się po wielu praniach. Pozostaje niezmieniona i tak samo piękna jak pierwszego dnia.

 

Technologie - COMFORT FIT

COMFORT FIT tkaniny które dzięki małemu odsetkowi obecności 'elastanu' mogą zapewnić odzieży optymalny komfort pod względem dopasowania i swobody ruchów.

 

 

Informujemy że nasza strona używa plików cookies. Jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na powyższe powinniście dokonać zmian ustawień swojej przeglądarki internetowej. Informacje o cookies.X Zamknij

do góry
684145488