ITALBEL

Twoje zamówienie NETTO:
0 produktów0,00 zł
Wybierz kategorię
Wybierz kategorię produktów

Tencel

Tencel New Age Fiber

Producent: www.lenzing.com


TENCEL ® to włókno celulozowe nowej generacji zbudowane z nanowłókien naturalnych o znakomitych właściwościach do zastosowania tam gdzie mamy do czynienia z podwyższoną temperaturą otoczenia lub z wysoką wilgotnością powietrza. TENCEL ® bardzo szybko wchłania nadmiar wilgoci z ciała i natychmiast uwalnia ją do atmosfery.  W porównaniu do innych włókien TENCEL® charakteryzuje się najwyższym stopniem wchłaniania wilgoci. Przy wilgotności powietrza rzędu 65% TENCEL® w stosunku do innych włókien ciągle jeszcze posiada zdolność, aby absorbować wilgoć. Wykres pokazuje, jaki procent wilgoci wchłaniają dodatkowo tkaniny, gdy wilgotność powietrza wzrasta z 65% do 100%.

Wykres

Zalety:

1) Budowa z nanowłókien naturalnych  2) Bardzo dobra regulacja termiczna  3) Optymalna kontrola wilgotności  4) Delikatny jak skóra  5) Struktura gładkich włókien  6) Odpowiedni dla skóry wrażliwej  7) Zmniejszony rozwój  bakterii 8)  Na skórze nie pozostawia wilgoci  9) Nie działa drażniąco na skórę  10) Brak substancji chemicznych

 

TENCEL ® jako druga skóra.

tencel-bawelnaSkóra jest ważnym organem ludzkiego układu oddechowego. Ludzka skóra chroni nas przed bakteriami , reguluje temperaturę ciała i utrzymuje równowagę wodną. TENCEL ® ma też takie zalety, działa jak druga skóra. Chropowate włókna mogą powodować podrażnienia skóry, TENCEL® ma jednak wyjątkowo gładką powierzchnię i niską sztywność włókien co przekłada się na uczucie „aksamitnego dotyku” materiału ze skórą.

 

TENCEL ®  Delikatność

Porównując na zdjęciach powierzchnię bawełny, wełny i materiału Tencel ®, to widać jaka jest różnica na powierzchni włókien. Włókna bawełny mają nieregularną chropowatą powierzchnię, wełna ma powierzchnie łuskowatą a TENCEL ® jest gładki na całej swej powierzchni. TENCEL ® jest dobrodziejstwem dla osób z wrażliwą skórą. Gładka powierzchnia włókna i doskonała absorpcja wilgoci, to najlepsze połączenie właściwości materiału dla osób z wrażliwą skórą.

porownanie


TENCEL ®  Higiena w naturalny sposób

Jeśli chodzi o higienę i rozwój bakterii, TENCEL ® oferuje nowe możliwości dla utrzymania naturalnych właściwości skóry. Doskonałe wchłanianie wilgoci ze skóry i wydalanie jej na zewnątrz ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia wzrostu bakterii na skórze. Wynik pokazuje, że TENCEL ® to najbardziej naturalny materiał higieniczny. Nie ma żadnych dodatków chemicznych, zapobiega w sposób naturalny rozwojowi bakterii. W materiale Tencel ® jest o 2.000 razy mniejszy wzrost bakterii niż w niektórych materiałach wykonanych z włókien syntetycznych.

bakterie

 

TENCEL ® i poliester - perfekcyjna praca zespołowa

5050 Mieszanka tych dwóch włókien daje przewagę jakościową nad innymi materiałami. Włókno celulozowe TENCEL ® oferuje bogactwo zalet jakościowych. Może ono być stosowane powszechnie w połączeniu z poliesterem. Materiał wykonany z 50% TENCEL ®  oraz 50% poliester jest szczególnie wytrzymały i trwały, ma wysoką stabilność wymiarową, nie traci na swej jakości przy wielokrotnym praniu, zachowują swój pierwotny wygląd, jakby był nowy.

 

Informujemy że nasza strona używa plików cookies. Jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na powyższe powinniście dokonać zmian ustawień swojej przeglądarki internetowej. Informacje o cookies.X Zamknij

do góry
684145488