ITALBEL odzież gastronomiczna i hotelowa

TWOJE ZAMÓWIENIE NETTO:
0 produktów0,00 zł
Wybierz kategorię
Wybierz kategorię produktów

Regulamin

Postanowienia ogólne

Niniejszy Regulamin określa ogólne warunki, zasady oraz sposób sprzedaży prowadzonej przez firmę ITALBEL Hanna Just Diamentowa 8 65-012 Zielona Góra NIP 9291078660 REGON 081015174 Tel. 68 4145488 e-mail biuro@italbel.pl

Informacje zawarte na stronie sklepu internetowego www.italbel.pl nie stanowią oferty sprzedaży w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a jedynie zaproszeniem Klientów do składania zamówień i zawarcia umowy sprzedaży.

Na zlecenie Klienta firma ITALBEL Hanna Just realizuje zamówienia na dostawę produktów marki Giblor's. Realizacja zamówienia na zlecenie Klienta odbywa się według niniejszego regulaminu handlowego.

Umowy zawierane poprzez serwis internetowy www.italbel.pl są zawierane w języku polskim.

Przesyłki są dostarczane tylko i wyłącznie na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
Zamówienie złożone przez podmiot gospodarczy będzie realizowane tylko i wyłącznie jeżeli dany podmiot gospodarczy prowadzi swoją działalność gospodarczą na terenie Rzeczpospolitej Polskiej opartą na tzw. wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej CEIDG.

Złożenie zamówienia będzie traktowane jako zgoda na wystawienie Faktury VAT. Faktura VAT będzie dostarczona w przesyłce wraz z zamówionymi artykułami. Jeżeli nastąpiła przedpłata za całe zamówienie przed dostawą zamówienia, faktura również zostanie wysłana drogą elektroniczną na podany adres e-mail.

Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją zasad wynikających z regulaminu oraz zobowiązuje Klienta i firmę ITALBEL do przestrzegania tychże zasad. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany treści poniższego regulaminu. Zmiany w Regulaminie nie będą naruszać praw nabytych Klientów korzystających z usług firmy ITALBEL.

   Firma ITALBEL informuje: że nie odbiera żadnych przesyłek wysłanych bez wcześniejszej konsultacji telefonicznej lub e-mailowej z Klientem.
   Firma ITALBEL informuje: że nie wysyła żadnych form reklamowych na podane adresy poczty e-mail oraz na podane numery telefonów.
   Firma ITALBEL informuje: zdjęcia prezentujące oferowane artykuły mają jedynie charakter poglądowy. Rzeczywisty wygląd w tym w szczególności kolor i jego odcienie oraz struktura materiału mogą odbiegać od prezentowanego na zdjęciach. Wpływ na wygląd artykułów mają ustawienia podczas wykonywania tychże zdjęć oraz mogą zależeć od ustawień monitora na których są przeglądane dane artykuły.
   Firma ITALBEL informuje: każdy artykuł znajdujący się w ofercie może zostać przez producenta firmę Giblor’s minimalnie zmieniony w kwestii kroju i fasonu szycia oraz odcienia koloru.

Wszystkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu serwisu prosimy zgłaszać drogą telefoniczną lub elektroniczną.

Dostępność artykułów

Cała oferta jest zawarta tylko i wyłącznie na stronie serwisu internetowego www.italbel.pl 

UWAGA - po otrzymaniu zamówienia firma Italbel skontaktuje się z Państwem w celu ustalenia terminu dostawy oraz sposobu płatności.

Dostępność artykułów na które został udzielony rabat i na artykuły znajdujące się w podkategorii < !! wyprzedaż – koniec oferty !! > jest wskazana w opisie pod zdjęciem danego artykułu, na przykład o takiej treści: UWAGA - dostępne rozmiary i ich ilości: M-1  L-1  3XL-2 lub o takiej treści: UWAGA - dostępna ilość: 2 szt.

W przypadku braku choćby jednego artykułu objętego zamówieniem w magazynie firmy ITALBEL, natychmiast o tym fakcie zostanie poinformowana osoba zamawiająca. Produkt którego nie posiadamy w magazynie będzie sprowadzony z magazynu producenta. Po sprawdzeniu dostępności w magazynie producenta danego artykułu, zostaniecie Państwo poinformowani jaki jest czas oczekiwania na skompletowanie zamówienia – minimalny czas oczekiwania wynosi nie mniej niż 5 dni roboczych.

Każdego roku wchodzą nowe artykuły do oferty. Każdy z tych artykułów przez pierwszy rok oferty jest oznaczony jako „Nowość” i jest w ofercie minimum przez okres trzech lat.
Firma ITALBEL zastrzegają sobie prawo do wcześniejszego wyłączenia z oferty artykułu którego sprzedaż jest bardzo niska – są to wyjątki które zdarzyły się bardzo rzadko w całej historii firmy Giblor’s.

Zamówienia ' Ocena i przymierzenia ' Rezygnacja

   1 - Składanie zamówienia
Każde złożone zamówienie nie zostanie wysłane automatycznie bez kontaktu z osobą zamawiającą.
Forma płatności zostanie ustalona podczas kontaktu z osobą zamawiającą - są dwie formy płatności - za pobraniem płatne przy odbiorze przesyłki lub przedpłata na podstawie zamówienia lub faktury pro formy.

Zamówienia składa się poprzez stronę serwisu internetowego www.italbel.pl Po złożeniu zamówienia na podany przez Klienta adres poczty elektronicznej e-mail, zostaje wysłane potwierdzenie złożenia zamówienia w formie pdf.
Jest również możliwość złożenia zamówienia drogą e-mailową na adres biuro@italbel.pl oraz drogą telefoniczną. Składając zamówienie drogą e-mailową prosimy o podanie danych nabywcy, adresu dostawy jeżeli jest inny niż dane nabywcy, numeru telefonu do kontaktu oraz posługiwanie się nazwami kolorów oraz tabelą rozmiarów które to informacje są dostępne na stronach z wybranymi artykułami.
Złożenie zamówienia drogą telefoniczną jest dostępne tylko i wyłącznie dla Klientów którzy już składali zamówienia.

Po otrzymaniu zamówienia firma ITALBEL sprawdza dostępność zamówionych artykułów w swoim magazynie, jeżeli nie posiada wszystkich zamawianych artykułów to sprawdza dostępność brakujących artykułów w magazynie u producenta firmy Giblor’s.
Tego samego dnia roboczego lub następnego dnia roboczego w godzinach 9:00 – 17:00 kontaktujemy się telefonicznie trzy razy. Jeżeli nie nastąpił kontakt z osobą zamawiającą wysyłamy sms następnie e-mail prosząc o kontakt. Kontaktujemy się w celu potwierdzenia zamówienia lub wyjaśnienia zaistniałej sytuacji jeżeli nie mamy w magazynie wszystkich zamawianych artykułów i ustalenia szczegółów zamówienia, sposobu płatności, terminu dostawy lub rezygnacji z zamówienia.

Zamówienie złożone e-mailem lub telefonicznie zostanie przez firmę ITALBEL wycenione w formie pro-formy, po uprzednim sprawdzeniu wartości zamówienia i uwzględnieniu w wycenie Programu Lojalnościowego oraz Tabeli Rabatowej. Sprawdź: Program Lojalnościowy i Tabela Rabatowa
 
Dopóki nie skontaktujemy się telefonicznie lub e-mailem z osobą zamawiającą i nie otrzymamy potwierdzenia zamówienia, dopóty zamówienie nie zostanie realizowane lub wysłane.
 
   1A - Zamówienie artykułów do przymierzenia, oceny i oględzin
Każdy Klient ma możliwość zamówienia artykułów do przymierzenia, oceny i oględzin, a następnie może je zwrócić. Pobieramy 100% wartości brutto za artykuły do oceny i oględzin. Maksymalny czas do przymierzenia, oceny i oględzin oraz zwrotu towaru to 14 dni kalendarzowych liczonych od momentu wejścia w posiadanie rzeczy. Po przekroczonym terminie zwrotu zostanie wystawiona i przesłana drogą e-mailową faktura vat.
Zwracane artykuły nie mogą mieć śladów użytkowania oraz muszą zawierać metki i inne zawarte opisy a obuwie nieuszkodzone kartony. Odesłanie artykułów uszkodzonych, zabrudzonych lub noszących ślady użytkowania w sposób rażący normalne dokonanie oględzin w granicach zwykłego zarządu towaru, będzie podstawą do odmowy zwrotu kwoty. Po otrzymaniu zwrotu wszystkich artykułów do oceny i oględzin, następnego dnia roboczego zwracamy całą kwotę na podane konto bankowe.
Jeżeli część artykułów została u Państwa a część została zwrócona, to będzie wystawiona nowa wycena zamówienia jako fakturę pro forma na ogólnych zasadach dotyczących zamówień. Kwota za artykułów które zostały zwrócone zostanie przelana na podane konto bankowe. 
Artykuły do przymierzenia, oceny i oględzin są wysyłane na podstawie złożonego zamówienia lub faktury pro formy.
Składając zamówienie prosimy o dodanie informacji że zamawiane artykuły są do przymierzenia, oceny i oględzin.
 

   2 - Rezygnacja z zamówienia
Rezygnacje z zamówienia składa się drogą elektroniczną na adres biuro@italbel.pl lub telefonicznie w dni robocze poniedziałek/piątek 9:00 – 17:00 nr tel. 68 414 54 88 podając numer zamówienia oraz dane nabywcy.

Cena ' Wycena ' Zadatek ' Formy płatności

   1 - Cena
Wszystkie ceny są podane w polskich złotych. Ceną wiążąco i ostateczną jest cena brutto danego artykułu podana na stronie serwisu internetowego www.italbel.pl w dniu złożenia zamówienia przez Klienta.
   2 - Wycena
Każdy podmiot który złożył zamówienie w serwisie internetowym www.italbel.pl czy drogą poczty elektronicznej e-mail czy telefonicznie, zostanie przez firmę ITALBEL sprawdzony w systemie fakturowania czy jest już naszym Klientem - aby zastosować do złożonego zamówienia rabat który wynika z Programu Lojalnościowego lub rabat wynikający z Tabeli Rabatowej. Jeżeli z systemu wynika że należy się rabat lub rabat powinien być wyższy niż wynika z zamówienia, to firma ITALBEL wystawi nową wycenę w formie pro-formy i przedstawia Klientowi do akceptacji.
   3 - Zadatek
Zadatek w handlu B2B: w niektórych przypadkach jeżeli podmiotem składającym zamówienie jest przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą i w świetle obowiązujących przepisów dotyczących uprawnień konsumenckich nie będący konsumentem, przed realizacją zamówienia firma ITALBEL może zażądać zadatku w wysokości nie mniejszej niż 50% wartości brutto zamówienia.
   4 - Formy płatności
Forma płatności zostanie ustalona podczas kontaktu z osobą zamawiającą podczas potwierdzenia zamówienia. Klient jest każdorazowo informowany o sposobie i terminie w jakim jest zobowiązany dokonać płatności za zamówienie.
W przypadku braku zapłaty za artykuły objęte zamówieniem w terminie 7 dni od dnia ustalenia końcowego terminu płatności, firma ITALBEL anuluje złożone zamówienie. Klient zostanie poinformowany o tym fakcie poprzez wysłanie wiadomości na podany adres e-mail.

Możliwe są następujące formy płatności kwoty do zapłaty za zamówione artykuły:
- Gotówką przy odbiorze osobistym w siedzibie firmy
- Za pobraniem płatne przy odbiorze przesyłki – gotówka lub karta płatnicza
- Przedpłata jako przelew bankowy na konto firmy ITALBEL na podstawie zamówienia lub wystawionej pro formy.

Koszt i termin dostawy

Koszt dostawy zamówionych artykułów ponosi Klient w wysokości 13,00 zł netto / 15,99 zł brutto.
Zamówienie od kwoty 500,00 zł netto / 615,00 zł brutto - jest wysyłane na koszt firmy ITALBEL.

Opłata za przesyłkę będzie dodana do faktury jako oddzielna pozycja.

Dostawa jest realizowana za pośrednictwem kuriera Pocztex Ekspres 24 Poczta Polska.
Przewidywany czas dostawy wynosi 1/2 dni robocze - umowa między firmą ITALBEL Hanna Just a firmą Poczta Polska S.A.

Zamówione artykuły są przez nas zabezpieczone i starannie zapakowane aby mogły dotrzeć do Państwa w idealnym stanie.

Zamiana artykułów ' Zwrot zamówienia

   1 - Zamiana artykułów z zamówienia
Możliwa jest zamiana artykułów na inny rozmiar lub kolor, lecz tylko i wyłącznie na te artykuły które posiadają ten sam kod artykułu i tą samą nazwę co artykuły zwracane. Chęć zamiany składa się telefonicznie lub e-mailem. Prosimy o wcześniejszy kontakt w celu poinformowania firmy ITALBEL o takim zamiarze, abyśmy mogli przygotować artykuły na zamianę. Wraz z przesyłką w której są zwracane artykuły na zamianę, prosimy umieścić informacje dotyczącą „co na co” jest zamieniane, informację z adnotacją „ZAMIENIONO” dostaniecie Państwo wraz z artykułami po zamianie.

Zamówione artykuły które są zwracane do zamiany nie mogą mieć śladów użytkowania oraz muszą zawierać metki i inne zawarte opisy a obuwie nieuszkodzone kartony.
Zamiana artykułów niezgodnych z zamówieniem jest realizowana na koszt firmy ITALBEL.

Koszt odesłania artykułów na zamianę ze względu na rozmiar lub kolor ponosi Klient, a firma ITALBEL po zamianie artykułów odsyła Klientowi na swój koszt.

   2 - Zwrot zamówienia
Klient będący Konsumentem może odstąpić od umowy i zwrócić dostarczone artykuły bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki z zastrzeżeniem że: przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji Klienta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb np. wykonanie haftu.

W świetle obowiązujących przepisów (uprawnienia konsumenckie) także przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą ma prawo do odstąpienia od zawartej umowy sprzedaży na odległość, jeżeli z treści umowy wynika (przedmiot umowy) że nie ma dla niego charakteru zawodowego i nie jest związana z branżą i specjalizacją jednoosobowego przedsiębiorcy.

Zwracany artykuł powinien być kompletny i w oryginalnym opakowaniu. Artykuły powinny być zwrócone w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Klient powinien postępować z towarem mając na uwadze konieczność jego ewentualnego późniejszego zwrotu. Klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru danego artykułu, cech i funkcjonowania rzeczy.

Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą (a nie mający uprawnień konsumenckich) ma możliwości zwrotu zamówionych artykułów nawet jeżeli ze strony firmy ITALBEL nie było błędu i żadnej pomyłki w dostawie. Prosimy Państwa o kontakt a decyzję o przyjęciu zwrotu lub nie podejmuje wyłącznie właściciel firmy ITALBEL Hanna Just. Jeżeli zostanie zaakceptowany zwrot zamówionych artykułów to zwracane artykuły nie mogą mieć śladów użytkowania oraz muszą zawierać metki, inne zawarte opisy a obuwie nieuszkodzone kartony.

Firma ITALBEL po otrzymaniu zwrotu zamówienia, po ocenie i oględzinach zwróconych artykułów po stwierdzeniu że stan fizyczny nie uległ zmianie, wystawi fakturę korygującej i prześlę ją drogą elektroniczną na podany adres e-mail.
Jeżeli zamówienie zostało wysłane za pobraniem płatne przy odbiorze przesyłki, to poprosimy o podanie nazwy banku i numeru konta do przelewu. Jeżeli zamówienie było opłacone przed wysłaniem zamówienia to zwrot kwoty nastąpi na to samo konto z którego otrzymaliśmy przelew za to zamówienie. Po otrzymaniu faktury korygującej podpisanej, z datą podpisu i ostemplowanej, kwota wynikająca z faktury korygującej zostanie następnego dnia roboczego przelana na podane konto.

Rękojmia / Reklamacja

Firma ITALBEL zapewnia dostawę zamówionych artykułów pozbawionych wad fizycznych i prawnych. Firma ITALBEL jest odpowiedzialna względem konsumenta jeżeli zamówione artykuły mają wadę fizyczną lub prawną.
Klient będący konsumentem ma prawo do Rękojmi/Reklamacji, może żądać naprawy artykułu, zamiany na artykuł wolny od wad, obniżenia ceny artykułu oraz może odstąpić od zawartej umowy sprzedaży. Rękojmia/Reklamacja powinna zawierać opis wady artykułu oraz dzień powstania wady. Rękojmia/Reklamacja będzie rozpatrywana zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego.
Wszelkie Rękojmie/Reklamacje związane z artykułami sprzedaży Klient może zgłaszać firmie ITALBEL w formie pisemnej na adres firmy: ITALBEL Diamentowa 8 65-012 Zielona Góra lub w formie elektronicznej na adres e-mail: biuro@italbel.pl Firma ITALBEL niezwłocznie, lecz nie później niż w terminie 14 dni, rozpatrzy reklamacje i udzieli Klientowi odpowiedzi.

Klient który wykonuje uprawnienia z tytułu rękojmi jest obowiązany dostarczyć rzecz wadliwą na adres firmy ITALBEL. W wypadku Klienta będącego Konsumentem oraz przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą z uprawnieniami Konsumenta, koszt dostarczenia pokrywa firma ITALBEL.

Firma ITALBEL informuje Klienta będącego konsumentem o możliwości skorzystania przez Klienta będącego konsumentem z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz zasady dostępu do tych procedur dostępne są na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pod adresem: https://uokik.gov.pl/pozasadowe_rozwiazywanie_sporow_konsumenckich.php.

Przedsiębiorca traci uprawnienia z tytułu Rękojmi/Reklamacji, jeżeli nie zbadał rzeczy w czasie i w sposób przyjęty przy rzeczach tego rodzaju i nie zawiadomił niezwłocznie sprzedawcy o wadzie, a w przypadku gdy wada wyszła na jaw dopiero później - jeżeli nie zawiadomił sprzedawcy niezwłocznie po jej stwierdzeniu.

Firma ITALBEL nie odbiera żadnych przesyłek wysłanych bez wcześniejszej konsultacji telefonicznej lub e-mailowej z Klientem.

Postanowienia końcowe

Właścicielem strony internetowej www.italbel.pl jest firma ITALBEL Hanna Just, ul. Diamentowa 8, 65-012 Zielona Góra NIP:9291078660, REGON:081015174, Tel:68 4145488, e-mail: biuro@italbel.pl Wszelkie teksty, zdjęcia, układy graficzne zamieszczone na stronie internetowej www.italbel.pl korzystają z ochrony prawnej przewidzianej w przepisach ustawy z dnia 04.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2006 nr 90, poz. 631 ze zm.). Zabronione jest kopiowanie, przetwarzanie i publikowanie powyższych informacji w celach komercyjnych bez uprzedniej zgodny firmy Italbel.

W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem, mają zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy Kodeksu Cywilnego a w szczególności ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.
 
Niniejszy Regulamin znosi poprzedni i wchodzi w życie z dniem 2021-01-01

Informujemy że nasza strona używa plików cookies. Jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na powyższe powinniście dokonać zmian ustawień swojej przeglądarki internetowej. Informacje o cookies.X Zamknij

do góry
684145488